Andrzej Sapkowski

9,2
844 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Andrzej Sapkowski

Pisarz ma zdecydowane poglądy polityczne, ale publicznie stara się ich nie ujawniać. Jednym z takich rzadkich przypadków był wywiad udzielony Gazecie Wyborczej podczas Polconu w 2003[1].

W roku 2005 skandal wywołała wypowiedź Sapkowskiego, że biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg po to stworzył inne rasy – Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego. Wypowiedź ta miała miejsce podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki "Polcon", w podpoznańskim Błażejewku, 27 sierpnia 2005. Według komentarzy w prasie była to wypowiedź rasistowska[2], komentarze uczestników konwentu wskazują jednak na to, że była to jedynie ironiczna prowokacja wyrwana z kontekstu[3][4]. Podobne stwierdzenie pisarza znajduje się w wywiadzie opublikowanym w zbiorze Rozmowy przekorne w 2003[5].

chyba że przyjąć by to tłumaczenie, ale jak dla mnie ciężko to jakoś łyknąć.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Sapkowski#Kontrowersje

zuziatello

Albo oceniasz autora NIE CZYTAJĄC jego książek, albo jesteś tak głupia, że nie potrafisz CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. Pan Sapkowski w sadze wielokrotnie potępia rasizm. Proponuję wyznawać zasadę: "krytykujesz to się znaj". Choć twoja postawa, jak i tej "dziennikarki" wcale mnie nie dziwi. Mi się nie udaje, a jemu nad wyraz świetnie? Opluć go, bo to albo komuch, albo rasista. Jakie to Polskie.

zuziatello

Sapkowski powiedział to z dużą dozą ironii ;)

zuziatello

Pozwoliłem sobie odkopać ten temat po paru latach. Każdy, kto czytał książki Sapkowskiego zdaje sobie sprawę, że owa wypowiedź to nic innego jak prowokacja ze strony pisarza. Trudno bowiem nazwać kogoś rasistą kto w swoich książkach otwarcie potępia ludzkie patologie jak okrucieństwo, głupota, zabobon oraz ksenofobię. Pamiętajmy: finał sagi o Geralcie z Rivi ma miejsce na skrwawionych ulicach Rivi podczas pogromu nieludzi.

zuziatello

Jeżeli Sapkowski rzeczywiście powiedział iż "... Bóg stworzył..." to może to wskazywać na ironie gdyż Pisarz jest ateistą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones