Andrzej Sapkowski

9,2
841 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Andrzej Sapkowski

Facet stworzył co najwyżej polskiego Herculesa czy xenę. Oczywiście nie sugeruje, że Sapek coś plagiatuje, ale na gruncie postmodernizmu powstały całkiem podobne produkty. Tu i tam mamy zabawę popkulturą, w wyżej wspomnianych serialach gatunek sword and sandals został mocno udziwniony dżinami, baśniami itp. to samo zrobił Sapek tylko bazując na fantasy. Nic specjalnie odkrywczego.
Poza tym psychologia postaci kompletnie leży, przecież kobiety są jakimiś identycznymi karykaturami, które można opisać dwoma zdaniami. W ogóle opis typowej postaci można sprowadzić do tępawego cwaniaczka.
Dużo tutaj cynizmu w wydaniu wujka Staszka.

Wostock

Dodałbym jeszcze, że facet często pisze na odpierdal. Nagle w ostatnim opowiadaniu drugiego tomu pojawia się hiper duper supermocarstwo Nilfgaardu. Na dodatek pokonane w wielkiej bitwie, która powtarza się pod koniec sagi. Nie zapominajmy jeszcze o bardzo skąpych opisach, o Geralcie wiemy, że ma białe wlosy do ramion i niewiele więcej.

Wostock

Ja też piszę książkę fantasy. Na razie tworzę zapis postaci i miejsc. Zamierzam zrobić z tego serię na sześć części. Ciekawe co powiesz jak wydadzą i przeczytasz. :)

Igi1997

Bardzo chętnie się zapoznam, napiszesz o tym coś więcej?

Wostock

Ile sobie Pan zażyczy. Fabuła jest mniej więcej taka, że istnieje świat zwany Pagedią. Nie jest on zbyt wielki. Zakon Księżycowego Węża składający się obecnie z czterech członków łącznie z przywódcą musi poradzić coś względem Barona ( imion nie będę ci zdradzał :) ), który chce zniszczyć i zagarnąć tereny należące do innego królestwa, które jest pod ochroną Zakonu. To nie są mnisi tylko obeznani w magii mistrzowie. Jest ich tylko czterech dlatego, że wielu ich braci uciekło w obawie przed potęgą militarną Barona. Przywódca Zakonu i zarazem jego przewodnik postanawia stworzyć dziewczynę, ponieważ wierzy, że tylko czysta dziewica będzie w stanie przeciwstawić się Baronowi. Pozostali są wściekli ponieważ od lat Zakon był tylko i wyłącznie sprawowany przez mężczyzn, więc początkowo są niechętni, lecz później łączą swe siły i umiejętności by powołać dziewczę do życia. Oczywiście Baron się o tym dowiaduje i czeka na odpowiedni moment by ich złamać. Pierwsza część będzie głównie o stworzeniu tej dziewczyny, jej uprowadzeniu przez Barona i torturowaniu, by złamać ją psychicznie i tym samym wpłynąć na Zakon. Bohaterów na dalsze części też mam. Jak ci się to widzi? Jakieś uwagi? Jeśli tak nie ma problemu. Napisz co myślisz.

Igi1997

Ok, pomysł z dziewczyną jest świetny,miałbym zastrzeżenia co do nazw. Zakon brzmi nieco niepoważnie, dałbym coś egzotycznego, może indyjskiego lub arabskiego. Czym jest inspirowany twój świat? Całość jest lekka, poważna czy pół na pół? Radziłbym unikać elfów, smoków i średniowiecza. Przy okazji to cię może zainspirować przy tworzeniu bohaterów i lokacji https://m.youtube.com/watch?v=oMpHJ3YfD7s&t=666s
Jeśli nie czytałeś to nadrób conana, wbrew pozorom naprawdę niezłe czytadło i widzę, że trochę w twoich klimatach.

Wostock

Okej. Dzięki za radę. Zastanowię się. Nie mam zamiaru wsadzać tu elfów czy smoków. Będą sępy które będą służyć baronowi. Dzięki za link. Zajrzę.

Wostock

Robię to raczej pół na pół. Nie chcę z tego robić cukierkowej polewy. Nie zamierzam unikać brutalnych scen. Sceny erotyczne też będą.

Igi1997

Doskonale, nie może być cukierkowo, poza tym widzę, że wysilileś się bardziej niż większość pisarzy więc trzymam za ciebie kciuki. Może ci magowie powinni też wyglądać jak buddyjscy mnisi.

Wostock

Będzie też plemię dzikich ludzi służących Baronowi, gargulce i mantikory. Z tego będzie składać się jego armia. Razem z sępami.

Wostock

Jakie fantasy polecasz?

DziurawaMarysia

Nie przepadam za książkowym fantasy, ale z seriali i filmów mogę polecić kilka rzeczy.
Na pewno warto zobaczyć mini serial Ziemiomorze z 2004 i anime Berserk. Zwłaszcza przy tym ostatnim jest niezła jazda.

DziurawaMarysia

Polecam poczekać na moją serię. :)

Igi1997

Przybliż realia. Tzn. klimat, zarys fabuły, jaka magia, jaki świat przedstawiony, jakieś główni bohaterów (rycerze, wiedźmin czy magowie).

DziurawaMarysia

Wostockowi wszystko przedstawiłem. Zerknij wyżej.

Igi1997

Brzmi ciekawie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Powodzenia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones