Andrzej Sapkowski

9,2
844 oceny scenariuszy
powrót do forum osoby Andrzej Sapkowski

Jak dla mnie to wybitny pisarz

użytkownik usunięty

Szkoda tylko, że jego poglądy (rzekome bądź też prawdziwe), nie są tymi które chciałbym by reprezentował mój ulubiony pisarz. Polecam mimo wszystko każdemu jego książki. Nawet jeżeli rażą cie poglądy autora, olej to i zacznij czytać, a nie pożałujesz.

Polska jest podobno krajem wolnym - człowiek ma te poglądy prawo wyrazić. Widownia bulwersuje się, kiedy tym "odważnym" staje się dawny idol. Mnie jego zdanie nie przeszkadza - ważny jest świat, który stworzył i na którym po części się wychowałam.

ssasa

Też bardzo lubię jego książki [ Jakie on niby ma poglądy ? ]

strieloqq

Znalazłem ciekawy artykuł:

http://www.prorok.pl/sapkowski/art-950,10.html

Rasista i pedofil . . . Chamy

W sumie to smutne że te pedały się wszystkich czepiają o poglądy. Przynajmniej wszystkich moich ulubionych autorów - Sapkowski, Cejrowski . . . Żal

strieloqq

Coś palnął o "czarnych", zresztą było to jeszcze niedawno na podstronie Wikipedii, ale "się straciło". Tak to leciało, zdaje się: "Biały człowiek powinien pracować trzy godziny dziennie. Przecież Bóg po to stworzył inne rasy - Żydów, Cyganów, aby pracowały za niego..." Nie słyszałam tego z ust Sapkowskiego, można więc śmiało założyć, iż autor relacji wychwycił te słowa z kontekstu bądź po prostu nie zrozumiał ironii.
A ja, głupia, wzoruję się na takich ludziach. ;D Imponuje mi to, że nie odczuwają strachu przed opinią publiczną, bo "co ludzie powiedzą, jak usłyszą?" to nic innego jak moherowa śpiewka ludzi bez zdania, skrytka. Każdy ma prawo do swoich poglądów. Polska to podobno wolny kraj...
A Cejrowski też jest niezły. ;P

ssasa

Nie mówi się niezły, tylko "kontrowersyjny" :P
[Moje ulubione słowo, tuż obok "kultowy"] :D

strieloqq

Napisałabym "kontrowersyjny", gdybym miała to na myśli. O.

ssasa

Tak wracając do jego rzekomego "rasizmu" -dla mnie to zwykła bujda opinii publicznej.Wystarczy poczytać Pani Jeziorną ,w której jest wiele wartości i problemów moralnych zawartych pod osłoną fantastyki -szczególnie rasizmu.

nicctt1313

Problem tkwi w tym, że najczęściej ci, którzy wygłaszają negatywne opinie, nie mają pojęcia o dziele krytykowanego pisarza. =.="

"Szkoda tylko, że jego poglądy (rzekome bądź też prawdziwe), nie są tymi które chciałbym by reprezentował mój ulubiony pisarz." Nie, pan Sapkowski nie jest rasistą. To pewna dziennikarka rozdmuchała to, co powiedział na Polconie, bo nie chciał jej wywiadu udzielić. Sapkowski w sadze rasizm potępia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones