PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826574}
6,7 895
ocen
6,7 10 1 895
6,0 7
ocen krytyków
Prawdziwe życie aniołów
powrót do forum filmu Prawdziwe życie aniołów

Żeby było jasne , doceniam Globisza jako aktora i życzę mu wiele zdrowia. Tylko 1 na 21 pacjentów ma szansę wyjść z ciężkiego udaru na prostą. Wracając do filmu to technicznie sprawny montaż, dobrze słyszalne dialogi, bardzo dobra gra dwugoplanowych aktorów i Treli, ładne widoki . Wyszła trochę taka laurka dla Globisza i jego żony( tej prawdziwej ,nie tej granej przez K.Preis). Zabrakło lepszej wzniosłej muzyki, uwypuklenia złej służby zdrowia (niewygodne krzesła w poczekalni, arogancki lekarz). Za mało było informacji jak leczyć tą chorobę, dlaczego i ile czasu leczono głównego bohatera ? K.Preis ogółem nie nadaje się do roli kochającej żony, która jest w rzeczywistości skromną osobą. Filmowi zabrakło dramatyzmu i pokazania w jaki sposób i jak wiele osób pomogło Globiszowi pomimo, ze nie był aniołem.

ocenił(a) film na 4
lutek

Czytelnicy, nie dajcie się nabrać na "dobrze słyszalne dialogi". To na pewno nie jest prawda. Film nie jest tragicznie źle udźwiękowiony, ale nie jest nawet dostatecznie, nie mówiąc o dobrym.

Klasyczne problemy współczesnego kina (nie tylko polskiego):
- zagłuszanie dialogów efektami i podkładem muzycznym
- złe ustawienie mikrofonów, które rejestrują pogłos odbity od ścian pomieszczenia zamiast bezpośredniego głosu z ust.
- w paru scenach jest zupełna amatorszczyzna z zarejestrowanym przydźwiękiem sieciowym 50Hz.

Na dodatek jest kilka kwestii/monologów wygłaszanych gwarą góralską, dla których przydały by się napisy tłumaczące na standardowy polski.

ocenił(a) film na 5
Wujek_Sylwek

Dialogi były mówione wolno dlatego dało się je zrozumieć. Efekty dźwiękowe rzeczywiście były słabe. Co do góralszczyzny, jakoś zrozumiałem, pomimo, że nie jestem z gór. Ale napisy niekoniecznie, bo jak by wyglądał taki Janosik czy Sól Ziemi Czarnej ? Ale dziękuję za fachowe opisanie kolejnych błędów technicznych tego filmu o którym dawno już zapomniałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones