PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6921}
5,9 363
oceny
5,9 10 1 363
6,0 3
oceny krytyków
Ktokolwiek wie...
powrót do forum filmu Ktokolwiek wie...

Co autor miał na mysli?

użytkownik usunięty

Czy ktos moze wytlumaczyc, o co tak naprawde chodzi w tym filmie?

O co chodzi to ja wiem, ale czy mógłby ktoś wytłumaczyć czy ta dziewczyna w pociągu to była TA dziewczyna?

ocenił(a) film na 8

Fabuła "Ktokolwiek wie..." podobnie jak w "Obywatelu Kane" Orsona Wellesa ma charakter pretekstowy. Podobnie jak w arcydziele Wellesa poszukiwania głównego bohatera stanowią jedynie klucz do ukazania spraw donioślejszych i uniwersalnych. W filmie Kutza o dziejach zaginionej Marysi Ruśniak widz dowiaduje się niewiele. Jej los i motywy postępowania do końca pozostają zagadką. O wiele więcej reżyser mówi o współczesnej mu Polsce i jej mieszkańcach. Wskazuje na ich egoizm i znieczulicę. Pokazuje zaskakujące w dobie socjalistycznej równości kontrasty, nie tylko mentalne - także materialne. Demaskuje wreszcie obojętność i cynizm wielkiej machiny środków masowego przekazu, traktującej człowieka jak przedmiot, a jego dramaty jako doraźną pożywkę dla zgłodniałej sensacji publiczności.

ocenił(a) film na 7
redken

Niestety wiele trzeba było zmienić,żeby się nic nie zmieniło...

ocenił(a) film na 9
redken

zgodze sie z kazda wspomniana uwaga oprócz porównania do "Obywatela Kane'a", moim skromnym zdaniem twój opis oraz sama fabula/struktura filmu Kazimierza Kutza przywodza na mysl raczej "Przygode" Michelangelo Antonioniego....

ocenił(a) film na 9

...tu z grubsza chodzi o to samo, co w "Przygodzie" Michealangelo Antonioniego :P

ocenił(a) film na 5
Klaudia

ale oba filmy dzieli przepasc

ocenił(a) film na 7
malpa79_filmweb

Gdzie to można obejrzeć?

budapest

Jest na YT.

ocenił(a) film na 7
mak65

Wiem. Pojawiło się kilka tygodni temu: koleś posłuchał mojej prośby i wrzucił :-O Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones