PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450048}

Ironia losu. Kontynuacja

Ironiya sudby. Prodolzheniye
6,4 421
ocen
6,4 10 1 421
Ironia losu. Kontynuacja
powrót do forum filmu Ironia losu. Kontynuacja

Wydaje się, że film jest zrobiony trochę na siłę, usilnie próbując być na fali poprzedniej części. Nie podoba mi się to, że zmieniono bieg wydarzeń po zakończeniu pierwszej części i Żenia nie został z Brylską, tylko Brylska ma córkę z betonowym Ippolitem, z którym jednak nie była szczęśliwa. W zasadzie jedyna sensowna postać to stary Żenia. Brylska ładnie zagrała, ale jej postać jest trochę miałka w tym filmie i nie pasuje do postaci z pierwszej części. Z kolei jej córka jest jakaś nijaka, nie wyraża zbytnio emocji mimo rozterek podobnych do rozterek Brylskiej w pierwszej części.

Ogólnie film raczej mało ciekawy. Szkoda, bo potencjał do kontynuacji pierwszej części był duży, ale jednocześnie trudno go wykorzystać. No i w tym filmie właśnie nie udało się.

Mariusz_W

Gdzie namierzyłeś 2-kę?
Szukam dopiero teraz, po tym jak Wojtek Krzyżaniak opowiedział o tym filmie z 1975 r. w TOK FM w sylwestrowy poranek i po kilkudniowym jego seansie. Ufff! Przecież to można było zamknąć w 1,5 godziny, a tak dłużyzna i dialogi... bardzo niedobre dialogi są!
Hipek też mnie zmęczył swoją grą - nawet sceny prysznicowej w palcie nie potrafił odegrać. Przecież dla każdego aktora taka scena to byłby uśmiech losu. A tak wyszła ironia.
Na plus: emocje Nadii, jej postrzelone koleżanki, piesnićki, zimowy klimat blokowisk i smakowicie wyglądające piwo z pianką w pięknych kuflach z grubego rzeźbionego szkła (w łaźni).

ocenił(a) film na 3
antypis

Jest na C h o m i k u j. Trochę ciężko się przyzwyczaić, bo lektor jest na kilka głosów, a rzeczywisty głos jest mocno ściszony. Ni to dubbing ni to normalna szeptanka tylko coś pomiędzy.

Co do pierwszej części, po gatunku komedii romantycznej i czasie trwania rzeczywiście mógł się wydawać dłużący, ale mi się ten film się w ogóle nie dłużył. Przyjemnie się ogląda. Hipek faktycznie mało wyrazisty, ale może ta jego postać właśnie taka miała być, w sumie pasuje to do niego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones